Yüz Bakımında Mezoterapinin Önemi

Yüz Bakımında Mezoterapinin Önemi
 • Yüz Bakımında Mezoterapinin Önemi

  Mezoterapinin cilt bakımında gittikçe yaygınlaşan bir tercih haline gelmesiyle yüz mezoterapisi adıyla anıldığını da duyar olduk. Dış etkenlere en çok maruz kalan bölge olan yüzümüzün yenilenmesi ve aydınlık bir görünüm alması için uygulanan pek çok yöntemden biri haline gelen bu uygulamanın tam olarak ne olduğuna bir bakalım.

  Yüz mezoterapisi, mikro iğnelerle gerekli serum ve vitaminlerin cilde uygulandığı bir tedavi yöntemi diyebiliriz. Ciltteki ince kırışıklıkların açılması ve yaşlanmanın önüne geçmek için her geçen gün popülerliğini ikiye katlıyor. Akne, yara izi ve leke tedavisinde de destekçi olarak kullanılıyor. Herhangi bir estetik ameliyat geçirmeden cildi gençleştirmeyi hedefleyen yüz mezoterapisinin, zamana yenik düşen cildin elastikiyetini geri kazandırmak, güneş ışınlarının yarattığı kusurları en aza indirgemek, genetik faktörlerin rol oynadığı cilt problemlerini düzeltmeye katkı sağlamak gibi faydaları bulunuyor.

  Peki yüz mezoterapisi nasıl uygulanıyor?

  Uygulamaya geçilmeden önce cilt tamamen temizleniyor, sebum ve kirden arındırılan cilde mikro iğneler yoluyla gerekli vitamin ve serumlar veriliyor. Ciltteki problemin yoğunluğuna göre enjeksiyonla verilecek olan bileşenlerin miktarı da değişiyor. Lokal anestezi uygulanan yüzde ağrı ya da acı hissinin yok olması sağlanıyor. Yaklaşık 30 dakikalık bir seansla işleme hazır oluyorsunuz.

  Mezoterapi sonrasında dikkat etmemiz gerekenler nelerdir?

  Çoğu cilt bakımı uygulamasında olduğu gibi yüz mezoterapisinden sonra da güneş ışığından korunmak oldukça önem taşıyor. Zorunlu durumlarda, kişinin cildine uygun bir güneş kremi kullanarak direkt güneş ışığına maruz kalmadan mezoterapinin etkisini koruması öneriliyor. İşlemin uygulandığı günün ilk 5 saatinde yüzün suyla temas ettirilmemesi de işlemin gereklilikleri arasında diyebiliriz.

  İşlemin herhangi bir yan etkisi olur mu?

  Cilde enjeksiyon yoluyla ihtiyacı olan bileşenler verildiği için işlem sonrası yüzde hafif kızarıklık olabilir. Bu kızarıklık, kişinin herhangi bir müdahalede bulunmasını gerektirmeden kendiliğinden kaybolur. İşlem sonrasında gündelik hayatınıza kolaylıkla dönebilirsiniz.

  Yüz mezoterapisinin ne gibi yararlarını gözlemleyebilirim?

  Bu uygulamanın faydalarını özetleyecek olursak, cildinizin vitaminlerle beslenmesi, pahalı ameliyatlar gerektirmeden canlı ve dinamik bir görüntüye kavuşması, cildinizin ihtiyaç duyduğu nemi sağlaması en önemli avantajlarından yalnızca birkaçı. Cildinizin daha aydınlık olduğunu, daha genç bir görünüme sahip olduğunu görebilirsiniz. Tek bir seansın sonunda dahi farkı hissedebildiğimiz yüz mezoterapisinde cildinizin gözle görülür bir yumuşaklık kazandığını görmeniz mümkün.

  Pek çok amaçla kullanılan mezoterapinin yüzdeki sorunları çözmeye nasıl yardımcı olabileceği hakkında fikir sahibi olduk, benzeri cilt problemlerine sahipseniz mezoterapinin tam size göre bir seçenek olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Gündelik hayatın stresinden arınıp yenilenmiş bir cilde sahip olmak için yüz mezoterapisiyle tanışmaya ne dersiniz?