Saç Ekiminde Safir FUE Tekniği ve Avantajları

Saç Ekiminde Safir FUE Tekniği ve Avantajları
 • Saç Ekiminde Safir FUE Tekniği ve Avantajları

  Saç ekimine olan ilgi arttıkça, Safir FUE yöntemini daha çok duyar olduk. Peki nedir yöntem ve diğer tekniklerden farkı nedir?
  Safir, doğada elmastan sonra gelen en sert kristal formudur. Yeryüzünde doğal olarak bulunur ve değerli bir taş türü olarak sınıflandırılır. Bu madenin işlenmiş hali, kanal açılacak cerrahi bir aracı olarak kullanılır, açılan kanallara greft adı verilen kökler yerleştirilir. Saç kökleri, mikro uçlar vasıtasıyla donör bölgeden alınarak açılacak olan kanallara eklenir. Safir FUE, bu süreçte kullanılan uçları diğer yöntemlerden ayırarak, kullanılan ucun niteliğini, yani safirin işlenmiş halini belirten bir yöntemdir.

  Günümüzde en çok tercih edilen kanal açma işlemi olmasının yanı sıra, yüzeyinin pürüzsüz ve anti-bakteriyel olması, keskin ve dayanıklı fiziksel özelliklerinden ötürü de ilgi çekmeyi ve diğer yöntemlerin önüne geçmeyi başarmıştır. Doku hasarını en aza indirgeyerek, iyileşme süresinin hızlanmasına da destek olur.

  Safir ucun her bölgeye özel kalemiyle, ileri evrelere ulaşmış saç dökülme problemlerinde de daha sık ekim yapılabilir, yalnızca seyrek saçlarda değil, çözümün olanaksız gibi gözüktüğü saç kayıplarında da avantaj sağlar. Greftlerin daha sık ekilmesi, saç yoğunluğunun artışıyla paralel olarak daha doğal bir görünüm sağlar.

  Peki teknolojik özelliklerinin ve inovasyonunun yanında başka ne gibi yararlarını sayabiliriz?

  Hastaların saç ektirmeden önce endişe duydukları diğer konular da ekim sonrası yaşayacakları ödem problemi, saç köklerinin çıkarken açı ayarının değişerek istenmeyen saç şekillerine sahip olmalarıdır. Derinin altına daha az sıvı enjekte edilerek yapılan bu işlemle, ödem problemi minimal bir düzeyde kalır ve operasyon sonrası konfor artar. Saç kökleri, aynı boyuttaki kanallara doğal bir açıyla ekildiği için, saçların çıkış şeklinde bir farklılık olmaz. Uygulama esnasında safir ucun vibrasyonunun daha az olmasından ötürü, doku hasarı azalır, kabuklanma oluşumunun da en az seviyede tutulması sağlanır. Sonuç olarak derinin yüzeyinde iyileşme sonrası daha pürüzsüz bir görüntü elde edilir.

  2004 yılından günümüze değin uygulanan FUE saç ekim yöntemi, Safir FUE tekniği yeniliğiyle günümüzün gözde uygulamalarından olmayı başarmıştır. Cilt dostu olan bu doğal ve değerli taşın, saç kayıplarında da doğal bir görünüm yarattığını görüyor, saç ekim sürecindeki kuşkuları gidererek, gittikçe daha konforlu ve rahat bir operasyondan geçeceğine emin olan adayların memnuniyetini üst düzeye çıkardığına tanıklık edebiliyoruz. Saç ekimine dair endişeleri olanların tüm korkularını giderecek nitelikteki bu yöntemle, siz de Safir FUE tekniğiyle gönül rahatlığıyla işlem yaptırabilir, hızlı bir iyileşme sürecinin bilinciyle saç ekimi yöntemi arayışınıza son verebilirsiniz. Günlük hayata daha çabuk dönmek ve konforlu bir operasyon geçirmek istiyorsanız, bu tekniğin tam da size uygun olduğunu söyleyebiliriz.

  Doğada bulunan bu madenden üretilen teknikle tanıştığınıza göre, saç ekim inovasyonunda atılan önemli bir adım olduğuna emin olabilir, karar vermek için diğer yöntemlerle arasındaki farka bakarak ideal seçimi, yani Safir FUE tekniğini deneyimlemek için harekete geçebilirsiniz.