Saç Ekiminde Doğal Görünümün İncelikleri

Saç Ekiminde Doğal Görünümün İncelikleri

Saç Ekiminde Doğal Görünümün İncelikleri

Saç Ekiminde Doğal Görünümün İncelikleri

Saç ekimini yaptırdık, saçlarımızın doğal açısında ve kendi yönünde çıkmamasından mı şikayetçiyiz? Demek ki saç ekiminde bir şeyler çok da doğru gitmemiş. Peki saçların çıkış yönünün doğru ayarlanması bu kadar önemli mi? Yanıtımız evet, gelin hep beraber saç ekiminin inceliklerinde saçın doğal şeklinin korunmasına göz atalım…

Ön saç çizgisindeki saçların geriye doğru doğal açısının 40-45 derece olduğunu biliyoruz. Saç ekimi bu kurala uygun yapılmadığında ortaya sanki bulunması gereken saç yönü orası değilmiş gibi bir görüntü çıkıyor, daha doğru bir tabirle çim adam görüntüsü…

Her kişinin kafa yapısına uygun bir saç çizgisinin planlanması önemlidir. Alnı dar olan bir saç ekim hastasında saçların fazla önden ekilmesi veya alnı geniş olan birinde saçların geriden ekilmesi oldukça kötü bir görüntüye yol açar.

Öne doğru uzama eğilimi gösteren saçlar, yaklaşık 25-30 dereceyken, tepe noktasındaki saçların 60-70 dereceye çıkabildiğini görürüz. Örneğin, favori bölgelerindeki saçlar deriye daha yapışık bir şekilde ve yaklaşık 10 derecelik bir açıyla uzama eğilimi gösterir.

Saçlarımızın ön hattı genelde birli greftlerden oluşurken, geriye doğru giderken ikili ve üçlü greftlere rastlarız. Bunlara dikkat edilmediği takdirde sonuç doğallıktan çok uzaklaşır ve yapay bir görünüm elde edilir. Kişilerin arzu ettikleri saç şekline sahip olmaları işlem sonrası önem taşıdığından, saç açısı dikkatli ayarlanmalıdır.

Açılan kanalların derinliği ve çapı da bu konuda önemli etkenlerden biri diyebiliriz. Greftlerin boyutuna göre açılacak kanalların da çapı değişmelidir. Çok küçük bir kanala büyük bir greft yerleştirilmeyeceği gibi, tekli bir grefti de geniş bir kanala koyduğumuzda sorunlu bir işlem gerçekleştirilmiş olur.

Gördüğümüz gibi saç ekimi işleminin doğal bir görünüm oluşturması için dikkat edilmesi gereken çeşitli noktalar var. Safir Fue yönteminde saç kökleri, en doğal açıyla ve kendi boyutlarındaki kanalların içine ekildiğinden, açı ayarları değişmez ve kişi oldukça doğal bir saç şekli ve açısına sahip olur. Günümüzün en çok tercih edilen yöntemi olan safir Fue yöntemiyle, arzuladığımız saçlara en doğal haliyle kavuşabiliriz. Hacimli ve bakımlı saçlara, ekim yapılmamışçasına bir görünüm eşliğinde sahip olmak için safir Fue yöntemini deneyebilir, saç ekim işleminizden memnun edici sonuçların doğuşuna şahit olabilirsiniz. Saçlarınıza dair her şey için, bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.
Sağlıkla kalın!