Saç Ekimi mi, PRP mi?

Saç Ekimi mi, PRP mi?

Saç Ekimi mi, PRP mi?

Saç Ekimi mi, PRP mi?
Saç ekimine dair en sık sorulardan biri de öncelikle hangi yöntemin tercih edilmesi gerektiği. Saç dökülmesi problemi yaşayanların kararsız kaldığı en büyük ikilem de saç ekimi ve PRP yöntemi diyebiliriz. Peki gerçekten hangisini tercih etmeliyiz?

Safir FUE tekniğiyle yapılan saç ekiminde, değerli bir taş olan safirden elde edilen uçlarla işlem gerçekleştiriliyor. Günümüzdeki en modern teknik sayılan bu yöntemle, saç derisinin gördüğü hasar minimuma iniyor ve saç ekimi sonrasında da iyileşme hızlıca gerçekleşiyor. Diğer yöntemlere göre en büyük avantajlarından biri de kişinin günlük hayatına çabucak dönebilmesi. Eskisinden çok daha hacimli uzamaya başlayan saçlar, köklerden en doğal açısıyla çıkmaya başlıyor. Böylelikle herhangi bir yapay görünüme geçit vermeden istediğimiz saçlara sahip olabiliyoruz.

PRP yönteminde, kişinin kendi kanından elde edilen bileşenler ayrıştırılarak içeriği zengin olanlar enjekte edilmek için ayrılıyor. Hasarlı bölgeye enjekte edilerek saç dökülmesinin durdurulması destekleniyor. Cilt bakımında da kullanılan PRP, saçlarında seyrelme veya dökülme olan kişilerde de aynı işlemle uygulanıyor. Ortalama 15 günde bir en fazla 30 dakika uygulanıyor ve genelde 3-4 ay sürüyor. Her yıl bir kez uygulanması yeterli olmakla birlikte, kişinin kendi kanı kullanıldığı için alerji riski de yok. Var olan fakat uzamayan, herhangi bir sebepten ötürü güçsüzleşen saçlar için destekleyici bir tedavi yöntemi olan PRP, saçların kalınlaşmasına ve güçlenmesine yardımcı oluyor.

Saç ekimi ve PRP arasındaki farkı saçı elde etme ve elde edilen saça bakım yapma, hasar görmüş saçları onarma olarak özetleyebiliriz. Kategorize ettiğimizde belirli avantajlarıyla öne çıkan bu iki yöntemi, birbirini tamamlayıcı etkenler olarak görmek daha doğru olur. Saç ekimini gerçekleştiren uzmanlar, saç ekiminden sonra saçın sağlıklı ve bakımlı kalması için PRP’yi öneriyor. Elde edilen saçın özenle bakımını yapmak büyük önem taşıdığı için PRP’yi saç ekiminin yanında mutlaka olması gereken yardımcı bir araç olarak görebiliriz.

Konforlu ve ağrısız uygulanan Safir FUE tekniğini, saç ekimi sonrasında PRP’yle desteklediğimizde elde edilen doğal ve hacimli görüntü kişilerin memnuniyetiyle sonuçlanıyor. Uzmanlar saç ekiminden sonra çıkan köklerin sağlıklı uzaması için mutlaka saç PRP’sini tercih etmenizi tavsiye ediyor. Kararsız kaldığınız iki yönteme ışık tuttuysak ne mutlu, bir diğer yazımıza kadar sağlıkla kalın!