Saç Dökülmesinde Doğal Yağların Kullanımı

Acıbadem Saç ekimi,Ataşehir acıbadem saç ekimi,Safir Fue Saç Ekimi,İstanbul Saç ekimi,Saç ekimi Merkezleri,dhi saç ekimi,traşsız saç ekimi,saç ekim sonuçları,Saç Dökülmesinde Doğal Yağların Kullanımı

Saç Dökülmesinde Doğal Yağların Kullanımı
Saç Dökülmesinde Doğal Yağların Kullanımı
 • Saç Dökülmesinde Doğal Yağların Kullanımı

  Erkeklerin belirli bir yaştan sonra kabusu haline gelen saç dökülme problemleri için öncelikle saç ekiminin çare olduğu su götürmez bir gerçek. Kadınlar, erkek tipi saç dökülmesi yaşamamasına karşın, çeşitli sebeplerle saçlarındaki yoğunluğu kaybedebiliyor ve saçlarının seyrelmesinden şikayet ediyor. Günümüzde, saç ekiminin en modern hali olan safir FUE tekniğiyle saçları eski yoğunluğuna ve hacmine getirmek mümkün, üstelik safir uçlardan oluşan bu yöntemle saç derisi hızlıca iyileşiyor ve çıkan saçlar oldukça hacimli duruyor. Teknik olarak gayet başarılı bu yöntemin esas çare olduğunu biliyoruz, peki ya doğal yağlar kullanarak dökülmeyi durdurabilir miyiz?

  Kesin çözüm olmasa da, saç dökülmesinde öncelikle saç ekimini tercih etmeliyiz. Destekleyici olarak mevcut saçların bakımlı ve güçlü kalması için aktardan bulabileceğiniz ve memnun kalacağınız seçenekler mevcut, işte onlardan birkaçı;

  Çam Terebentin
  Adından da anlaşılacağı gibi, çam ağaçlarından elde ediliyor ve çoğu herbalist tarafından saç dökülmesini engelleme yöntemi olarak tavsiye ediliyor. Şampuan şişesine 25-30 damla damlatarak saçlarınızı yıkayabilir, düzenli kullanımla sonuçları kendiniz görebilirsiniz. Aynı zamanda ferah bir koku da bırakacak olan bu karışımın saçınızı sertleştirmemesi için şampuana fazla katmamanızı öneririz.

  Çörek Otu Yağı
  2 yemek kaşığı çörek otu yağıyla saç derinize masaj yapıp 35-40 dakika beklettikten sonra doğal özlü bir şampuanla yıkayın, iki haftada bir tekrar edin. Düzenli kullanımda saç tellerinizin güçlendiğini ve saç dökülmenizin azaldığını görebilirsiniz. Saç bakımı için etkili sonuçlar veren bu bitkisel yağı, saç dökülmeniz yoksa sadece bakım amaçlı da kullanabilirsiniz.

  Lavanta Yağı
  Biraz keskin bir kokusu olan lavanta yağını, dilerseniz başka bitkisel yağlarla karıştırarak da saç derinize masaj yaparak yedirebilirsiniz. Örneğin, zeytinyağı ile karıştırıp sürebilir, bir boneyle saçınızı iyice sarıp yarım saat bekleterek uygulayabilirsiniz. Lavanta yağı; saç dökülmesinin önüne geçmeye destek olmasının yanı sıra, parlak ve ışıltılı saçlara sahip olmanıza da yardımcı olur.

  Saç dökülmesini durdurmak için kullanılan pek çok bitkisel yağ var. Araştırmalarımız sonucunda en çok dikkatimizi çeken ve bu konuda ilk sırada yerini almış olanları sizlerle paylaştık. Cilt bakımında olduğu gibi saç bakımında da düzenli kullanımın önemini düşünürsek; haftada bir kez saf halde veya diğer bitkisel yağlarla karıştırarak kullanabilir, zaman geçtikçe saçlarınızdaki farkı görebilirsiniz. Diğer yazımızda tekrar görüşene dek sağlıcakla kalın!