Mezoterapinin Cilt ve Saç Bakımındaki Önemi

Mezoterapinin Cilt ve Saç Bakımındaki Önemi
Mezoterapinin Cilt ve Saç Bakımındaki Önemi

Mezoterapinin Cilt ve Saç Bakımındaki Önemi

Mezoterapi, cildin orta katmanının besleyici maddelerle yenilenmesi ve nemlendirilmesine dayanan bir işlemdir. Enjeksiyon yoluyla istenilen destekçi maddeler verilerek işlem süreci başlar. Ciltteki kolajen miktarını artıran işlem, cildi nemlendirerek elastikiyetini artırmaya yardımcı olur. Yirmili yaşlardan itibaren yavaş yavaş yıpranma sürecine giren cildimizde elastikiyet miktarının düşüşe geçtiğini görürüz. Bu süreçte cildimize gerekli özeni göstermek, nem dengesini korumak, gerekli şekilde temizliğini yapmak ve yaşlanma karşıtı ürünleri kullanmak ciltteki yaşlanma sürecini yavaşlatarak yıpranma hızını düşürmemiz mümkündür.

Her cilde aynı mezoterapinin yapılıp yapılmayacağı konusunda ciltteki probleme göre bir farklılık olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Yaşın da önem arz etmsiyle birlikte mezoterapi seçeneği pek çok duruma göre değişiklik gösterecektir. Yüzde özellikle alın, çene, göz altı, boyun ve dekolte bölgelerine uygulanan mezoterapide, somon DNA , hyaluronik asit, mineral tuzlar, koenzimler, nükleit asitler vb. besleyici maddeler kullanılır.

Mezoterapi kimlere önerilir?
Sigara ve alkol kullananlara, güneş ışınlarına yoğun bir şekilde maruz kalmış kişilere, cilt kuruluğu problemi yaşayanlara önerilir.

Cilt yenileme dışında hangi durumlarda kullanılabilir?
Leke tedavisinde, selülit tedavisinde, akne lekelerinde, gözenek sıkılaştırmada, cilt tonu eşitlemede, saç dökülme tedavisi, çatlaklar gibi pek çok alanda kullanılır.

Ortalama işlem süresi nedir?
Kişinin ihtiyacına göre değişmekle beraber yaklaşık 4-8 seanstır.

Etkisi ne zaman ortaya çıkar?
1 hafta içinde ciltteki yenilenmenin fark edilmeye başlandığını söyleyebiliriz.

Cilt bakımındaki önemine değinirsek ne gibi avantajlarından bahsedebiliriz?
İnce kırışıklıkların yok edilmesi için oldukça tercih edilebilir bir seçenek haline geldiğini söyleyebiliriz. Uygulanan pek çok işlemin yanında tamamlayıcı bir uygulama olarak kullanılır. Cildin hassasiyetine göre belirlenebilen yöntemlerle işlem şekli de değişir ve kişiye özel bir mezoterapi seansı oluşturulmuş olur.

Saç mezoterapisi nedir?
İçinde vitamin, mineral, minoxidil, dolaşım artırıcı ve lokal anestezik olan bir karışım hazırlanarak saçlı deriye kontrollü bir şekilde uygulanır. Belirli aralıklarla tüm saça yedirilen bu karışım sayesinde mezoterapi işlemi gerçekleştirilerek saç dökülme problemlerinin giderilmesine yardımcı olunur. Saç kökleri uyarılarak ihtiyaç duyulan minerallerin verilmesiyle saçların daha hacimli ve istenilen yoğunluğa gelmesine katkı sağlar.

Son zamanlarda oldukça dikkat çeken bu uygulamanın kişileri memnun eden sonuçlarıyla daha da yükselişe geçmesi olası, tamamlayıcı bir işlem olmasının yanı sıra tek başına da kullanılan bu uygulamanın trend haline dönüşmesi kaçınılmaz gibi duruyor.